Spletna stran Olgalerija je nastala v šolskem letu 2019/2020 v času dela na daljavo, z namenom predstavitve likovnih del učencev OŠ Olge Meglič pri obveznem predmetu Likovna umetnost (4. – 9. razred) in izbirnem predmetu Likovno snovanje pod mentorstvom učiteljice Teje Pintarič. V šolskem letu 2020/2021 se v Olgaleriji predstavljajo likovna dela, ki so nastala v času dela na daljavo pri izbirnem predmetu Likovno snovanje pod mentorstvom učiteljice Doroteje Širovnik.

Po smernicah safe.si so pod fotografijami likovnih izdelkov učencev objavljena samo imena (z izjemo učencev z enakim imenom, kjer je dodana še začetnica priimka). Fotografije so pred objavo osnovno obdelane (izrez, kolaži, prilagojena velikost), pri nekaterih je zaradi prej omenjenih smernic skrit ali izbrisan podpis na delu. V kolikor kdor ne želi objave ali želi, da se fotografija izbriše, naj to sporoči na naslov teja.pintaric@olgica.si.

Logotip Olgalerija | idejni osnutek: Kaja, učenka 8. razreda (2020), vektorizacija: Teja Pintarič, učiteljica LUM/RaP